Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Rekomendacje studentów

Zuzanna

Studia na ESB Business School są dla mnie wielką przygodą, dzięki której mogę się bardzo wiele nauczyć pod względem merytorycznym, fachowym jak i życiowym. ESB Business School daje wiele możliwości: przede wszystkim studia kończy się z bardzo dobrą znajomością języków obcych (j.niemieckiego oraz j.angielskiego).

Dzięki międzynarodowej atmosferze i różnorodności kultur jaka towarzyszy podczas studiów, zrodziła się we mnie pewność, iż w przyszłości podczas pracy zawodowej ani języki obce, pochodzenie współpracowników ani nawet miejsce pracy nie będzie stanowiło dla mnie żadnego problemu.

Serdecznie polecam studia licencjackie z Podwójnym Dyplomem na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ESB Business School w Reutlingen!

Karolina

ESB Business School i program International Management Double Degree pozwolił mi na poszerzenie swoich horyzontów, zdobycie praktycznej wiedzy oraz poznanie wspaniałych ludzi z różnych części świata.

Czas spędzony w Niemczech nauczył mnie ciężkiej pracy nad sobą, samodzielności i dodał dużej dawki motywacji na kolejne wyzwania. Dzięki tym studiom, stażom w różnych branżach, zyskałam perspektywy akademickie i zawodowe w dwóch różnych krajach oraz miałam możliwość studiowania w trzech językach: polskim, niemieckim oraz angielskim.

Wspaniała przygoda, ciężka praca oraz ogromna satysfakcja - gwarantowane.

Sebastian

O studiach International Management Double Degree usłyszałem przypadkowo.

Możliwość uzyskania podwójnego dyplomu licencjata, studiowania na jednej z najlepszych szkół biznesowych w Niemczech jak i wcześniejsze lata spędzone w tym kraju szybko przekonały mnie do rozpoczęcia tych studiów, które okazały się dla mnie szkołą życia. Nie tylko pozwoliły mi na zdobycie praktycznej wiedzy od najlepszych ekspertów jak i doświadczenia na stażach w międzynarodowych przedsiębiorstwach, ale również nauczyły mnie samodyscypliny, samodzielności oraz otwartości na pracę z ludźmi z całego świata.

Z całą pewnością studia na ESB Business School były dla mnie wspaniałą przygodą oraz idealnym przygotowaniem do rozpoczęcia kariery w międzynarodowym otoczeniu.

Kacper

Od kiedy tylko pamiętam, zawsze marzyłem o studiach za granicą. Myślałem o najodleglejszych zakątkach globu, Chinach, a nawet Nowej Zelandii. W końcu zdecydowałem się na Warszawę, a dalekie podróże miały zostać na później.

Zupełnie przypadkowo natknąłem się na informacje o polsko – niemieckim kierunku na ESB Reutlingen i Uniwersytecie Jagiellońskim i pomyślałem: spróbuję. Prawdopodobnie ta decyzja, z której wagi wcześniej nie zdawałem sobie sprawy, będzie miała niewyobrażalnie duży wpływ na moje życie.

Wspaniali ludzie, świetna atmosfera i poczucie, że naprawdę ma się szansę na spełnienie swoich marzeń w przyszłej karierze zawodowej – to polsko – niemiecki International Management.

Nie czekaj, rzuć sobie wyzwanie i dołącz do nas!

Marcin

Urodziłem się w Niemczech, ale moja rodzina pochodzi z Polski, dzięki czemu poznałem polską kulturę i język.

Moje korzenie i wiedza na ten temat były powodem, dla którego zdecydowałem się skorzystać z jednej z wielu form współpracy pomiędzy Polską i Niemcami. Przez kolegę dowiedziałem się o ESB i szybko podjąłem decyzję o wyborze studiów na tej uczelni.

Po teście pisemnym, rozmowie kwalifikacyjnej i ustnym teście językowym w języku polskim faza rekrutacji zakończyła się. Teraz jestem studentem ESB i jestem bardzo dumny, że mogę tam studiować, jednak cieszę się, że od roku 2014 będę w Krakowie – mieście kultury w Polsce.

Aleksandra

Moją przygodę z Zarządzaniem zaczynam w Polsce od UJ. Znalazłam ten kierunek przypadkowo, zainteresowały mnie wykłady po niemiecku. Pomyślałam, że spróbuję. Poszłam na rozmowę kwalifikacyjną (nie było tak źle), dostałam się.

Na naszym kierunku jest mało osób, ale dzięki temu tworzymy zgraną grupę. Uważam, że poznałam prawdziwych przyjaciół na całe życie! To jest nowy kierunek w Polsce, ale jak dotąd wszystko dało się załatwić dzięki wspaniałej opiekunce kierunku. Z niecierpliwością czekam na porównanie studiowania w Polsce do studiowania w Niemczech!

Yvonne

Urodziłam się w Polsce i w wieku 10 lat wyjechałam z rodzicami do Niemiec, gdzie spędziłam resztę mojego dzieciństwa. Często myślałam kim bym chciała kiedyś być. Pierwszą moją myślą była kariera w policji, ale po dłuższym czasie stwierdziłam, że wykorzystanie mojego języka ojczystego byłoby lepszym pomysłem.

Nie musiałam szukać daleko, dlatego, że mieszkam naprzeciwko ESB. W listopadzie odbyły się dni otwarte ESB, na które się wybrałam i po rozmowach ze studentami bardzo szybko stwierdziłam, że to jest kierunek dla mnie. W lipcu, podczas rozmów kwalifikacyjnych poznałam wiele interesujących osób i jeszcze bardziej chciałam dostać się na tę uczelnię.

Nie mogłam się doczekać odpowiedzi, ale już parę tygodni później czekał na mnie list z pozytywną wiadomością. W październiku zaczęłam swoją edukację na Uniwerstecie Jagiellońskim i mogę z dumą przyznać, że nie żałuję mojej decyzji podjęcia się tego wyzwania.