Studenci naszego Instytutu laureatami konkursu CFA Ethics Challenge 2020!

Szymon Czuraj, Karol Piotrowski oraz Karol Rębisz pod opieką dr Piotra Łasaka, zakwalifikowali się do finału i zajęli III miejsce w ogólnopolskim konkursie Ethics Challenge 2020 organizowanym przez CFA Society Poland! Zmierzyli się oni ze studium przypadku, w którym przedstawione były dylematy etyczne prosto ze świata finansów.

3. edycja konkursu Ethics Challenge przeznaczona była dla studentów kierunków ekonomicznych uczelni wyższych w Polsce. W tym roku prace konkursowe w formie prezentacji złożyło aż 20 zespołów, z których siódemka dostała się do ścisłego finału. Zwyciężyła drużyna reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, która zaprezentowała najciekawsze wnioski na podstawie studium przypadku przygotowanego przez dziennikarza i pisarza – Tomasza Pruska, autora dwóch powieści związanych z rynkiem kapitałowym "K.I.S.S." oraz "P.I.I.G.S.". Drugie miejsce zajął zespół reprezentujący Szkołę Główną Handlową, a trzecie team z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego pracę koordynował dr Piotr Łasak.

Jury oceniające pracę studentów składało się z przedstawicieli Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, IZFiA, KNF, Biura Rzecznika Finansowego, zarządu CFA Society Poland oraz redaktora naczelnego gazety "Parkiet". Studenci mieli możliwość rozmowy z Garym Bakerem CFA, który wygłosił również honorowe przemówienie podczas finału!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data opublikowania: 12.06.2020
Osoba publikująca: Jurand Skrzypek