Web Content Display Web Content Display

Breadcrumb Breadcrumb

Uzupełniająca rekrutacja w ramach programu Erasmus studia

Szanowni Państwo,

Informuję, iż rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy studentów do partnerskich uczelni zagranicznych w ramach programu Erasmus w semestrze letnim.

Kryteria kwalifikacyjne obowiązujące w Instytucie Ekonomii i Zarządzania są następujące:

1. Ukończony drugi rok studiów licencjackich
2. Średnia ocen za dotychczasowy okres studiów powyżej 4,0 (potwierdzona
przez Instytut).
3. Zaświadczenie o znajomości języka, w którym prowadzone będą zajęcia na
danej uczelni
4. Potwierdzona działalność w Kole Naukowym lub innych organizacjach
studenckich
5. Formularz zgłoszeniowy (do pobrania ze strony):
6. Podanie uwzględniające uczelnie docelowe z listy partnerów Instytutu Ekonomii i Zarządzania (maksimum 3 uczelnie partnerskie)

Studentów spełniających wyżej wymienione kryteria, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wyjazdu w ramach programu Erasmus proszę o zgłaszanie się z kompletem dokumentów do sekretariatów: studentów Ekonomii do pokoju 2.379, a studentów kierunku Zarządzanie do pokoju 2.323.
Osoby wypełniające formularz mają do wyboru trzy uczelnie partnerskie. Wybierając uczelnie proszę pamiętać, iż wewnątrz Instytutu istnieje podział na kierunki. Część uczelni podpisała z Instytutem umowę na wymianę studentów Ekonomii a część Zarządzania. Pierwszeństwo wyjazdów będą w związku z tym mieli studenci danych kierunków. Lista wolnych miejsc w uczelniach partnerskich znajduje się poniżej.

Ostateczny termin składania kompletnych dokumentów mija 19 października 2012 roku.
Kwalifikacja będzie przeprowadzona na podstawie złożonych dokumentów. Wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone po 25 października 2012.

Wolne miejsca dla kierunku ekonomia:
1.     Turcja: Anadolu University, Gaztosmanpasa University
2.     Francja: Institut d’Etudes Politiques de Bordeaux, Universite d’Auvergne – Clermont
3.     Włochy: Universita degli Studi di Pisa
4.     Niemcy: Universitat Regensburg
5.     Czechy: University of Pardubice
6.     Grecja: Democritus University of Thrace

Wolne miejsca dla kierunku zarządzanie:
1.     Belgia: Haute Ecole Léon-Eli Troclet
2.     Francja: Groupe Ecole Superieure de Commerce de Pau,  Université de Pau et des Pays de l'Adour, Universite d’Auvergne – Clermont, Université de Versailles, Saint-Quentin- en-Yvelines, Université Catholigue de Lille, Université des Sciences et Technologies de Lille, Université de Bourgogne – Dijon
3.     Niemcy: Universitat Regensburg, Fachhochschule Aachen, Hochschule Zittau – Gorlitz, University of Applied Sciences Wurzburg, Universität Hohenheim
4.     Turcja: Anadolu University, Gaztosmanpasa University
5.     Włochy: Universita degli Studi di Pisa, Universita degli Studi di Udine
6.     Portugalia: Universidade de Coimbra
7.     Finlandia: Mikkeli University of Applied Sciences Ltd.